BİOMATBİYOMALZEME VE DOKU MÜHENDİSLİĞİ ARAŞTIRMA LABORATUVARI

ODTÜ BIOMAT Sayfasına Hoşgeldiniz

Bu sayfada ODTÜ Biyoteknoloji Araştırma Biriminde yerleşik olan BIOMAT araştırma grubunun etkinliklerine bir göz atma fırsatı bulacaksınız. Biyomalzemeler dünya çapında, bilim, mühendislik ve tıp alanından araştırıcılar için bir heyecan verici alandır. Bu alana Türkiye'de olan ilgi, özellikle de ODTÜ'de, artmaktadır.

Haberler & Duyurular

 • Zeynel Akın Emeklilik

  Bünyemizde İdari ve Mali İşler Sorumlusu olarak Görev yapmakta olan Zeynel Akın Ocak 2020 tarihinde emekli olmuştur. Kendisine merkezimize verdiği emeklerden dolayı teşekkür ederiz.

 • 11. Dünya Biyomalzeme Kongresi (WBC 2020)

  11. Dünya Biyomalzeme Kongresi (11th World Biomaterials Congress, WBC 2020) 19 - 24 Mayıs 2020 tarihlerinde Glasgow, İskoçya'da gerçekleştirilecektir.

  Ayrıntılı bilgi için Kongre web sitesini ziyaret ediniz: https://wbc2020.org/ 

 • Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Tez Öğrencisi İlanı
  Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Biyomalzeme Merkezi'nde tez çalışmalarını yürütmek üzere Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri aranmaktadır.

  İlgili ilan aşağıda incelenebilir.

  İletişim: Prof. Dr. Vasıf Hasırcı

  vasif.hasirci@acibadem.edu.tr

 • Tuğba Dursun Usal Doktora Tez Savunması

  Doktora öğrencimiz Tuğba Dursun Usal "A Bio and Synthetic Polymer Based Nerve Guide Tested Under In Vitro and In Vivo Conditions" başlıklı tezini 6 Eylül 2019 tarihinde başarıyla savunmuştur. Kendisini kutlar, başarılarının devamını dileriz.


  BIOMATEN


 • Senem Büyüksungur Doktora Tez Savunması

  Doktora öğrencimiz Senem Büyüksungur "Patient-Specific Orthopedic Implant Design and roduction with Tissue Engineering Method" başlıklı tezini 3 Eylül 2019 tarihinde başarıyla savunmuştur. Kendisini kutlar, başarılarının devamını dileriz.


  BIOMATEN