BİOMATBİYOMALZEME VE DOKU MÜHENDİSLİĞİ ARAŞTIRMA LABORATUVARI

ODTÜ BIOMAT Sayfasına Hoşgeldiniz

Bu sayfada ODTÜ Biyoteknoloji Araştırma Biriminde yerleşik olan BIOMAT araştırma grubunun etkinliklerine bir göz atma fırsatı bulacaksınız. Biyomalzemeler dünya çapında, bilim, mühendislik ve tıp alanından araştırıcılar için bir heyecan verici alandır. Bu alana Türkiye'de olan ilgi, özellikle de ODTÜ'de, artmaktadır.

Haberler & Duyurular

 • Grubumuzdan Yeni Makale

  Ozkan Cesur, Tugba Endogan Tanir, Pinar Celepli, Fatma Ozarslan, Sema Hucumenoglu, Adnan Karaibrahimoglu, Nesrin Hasirci, (2021). Enhancing esophageal repair with bioactive bilayer mesh containing FGF. Scientific reports, 11(1), 1-10. DOI: 10.1038/s41598-021-98840-w

 • Yayınlanan Yeni Kitap Bölümü

  Kenar, H., Yücel, D., Çitoğlu, S., Hasırcı, V. Nano-Mikrobiyomalzemelerin biyoteknolojide işlevi. Ed. Akın, A., Nanobiyoteknoloji. 1. Baskı. Ankara: Türkiye Klinikleri; 2021. p.47-57. Kitap bölümüne bu bağlantıdan ulaşılabilir.

 • Prof. Dr. Vasıf Hasırcı ve Prof. Dr. Nesrin Hasırcı Dünyada En Çok Bilimsel Etkiye Sahip Araştırmacılar Sıralamasında

  Stanford Üniversitesi tarafından hazırlanan dünyada en çok bilimsel etkiye sahip araştırmacıların sıralamasının 2021 yılı versiyonu Elsevier BV tarafından yayımlandı. "Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları" listesi "kariyer boyu etki" ve "yıllık etki (2020 yılı çalışmaları)" olarak iki kategoride, 22 anabilim dalı ile 176 alt bilim dalında, ilk yüzde 2'lik dilimde bulunan bilim insanlarını kapsamaktadır.

 • Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Saygı ve Minnetle Anıyoruz

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e borcumuzu ancak ülkemiz için çalışarak ödeyebiliriz. Rahat uyu sevgili Atatürk, bunu yapıyoruz. 

 • Grubumuz üyelerinin son yayını

  Antmen, E., Vrana, N. E., Hasirci, V. (2021). The Role of Biomaterials and Scaffolds on Immune Responses in Regenerative Medicine: Macrophage Phenotype Modulation by Biomaterial Properties and Scaffold Architectures, Biomaterials Science, DOI: 10.1039/D1BM00840D