BİOMATBİYOMALZEME VE DOKU MÜHENDİSLİĞİ ARAŞTIRMA LABORATUVARI

ODTÜ BIOMAT Sayfasına Hoşgeldiniz

Bu sayfada ODTÜ Biyoteknoloji Araştırma Biriminde yerleşik olan BIOMAT araştırma grubunun etkinliklerine bir göz atma fırsatı bulacaksınız. Biyomalzemeler dünya çapında, bilim, mühendislik ve tıp alanından araştırıcılar için bir heyecan verici alandır. Bu alana Türkiye'de olan ilgi, özellikle de ODTÜ'de, artmaktadır.

Haberler & Duyurular

 • Son Yayınlarımız

  Bahcecioglu, G., Hasırcı , N., and Hasirci V. (2018), Effects of Microarchitecture and Mechanical Properties of 3D Microporous PLLA-PLGA Scaffolds on Fibrochondrocyte and L929 Fibroblast Behavior, Biomedical Materials, 13:035005. 


 • Prof. Dr. Vasıf Hasırcı ile BTech Innovation Arasında Kraniyofasyal Protez Geliştirme Üzerine Lisans Anlaşması Yapıldı

  Prof. Dr. Vasıf Hasırcı (BIOMATEN) ile ODTÜ TEKNOKENT’te faaliyet gösteren BTech Innovation Genel Müdürü Kuntay Aktaş arasında, kafatası kırıklarının tedavisinde kullanılmak üzere, zamanla eriyip doğal dokunun yeri alacak, 3 boyutlu yazımla üretilecek kraniyofasyal protezler geliştirilmesi için lisans anlaşması yapıldı.

   

 • Son İnternet Yayınımız

  Bektas, C. K., & Hasirci, V. (2018). Mimicking Corneal Stroma Using Keratocyte Loaded Photopolymerizable Methacrylated Gelatin Hydrogels. Journal of Tissue Engineering and Regenerative Medicine.

 • Prof. Dr. Vasıf Hasırcı ve Dr. Menekşe Ermiş Şen "HASVAK 2017 Sağlıkta Yılın Çalışması Ödülü”nü Kazandı

  vhmestrProf. Dr. Vasıf Hasırcı ve öğrencisi Dr. Menekşe Ermiş Şen, “Mikrodesenli Yüzeyler Aracılığıyla Kanserli Hücre Taraması” üzerine çalışmaları ile Türkiye Devlet Hastaneleri ve Hastalara Yardım Vakfı’nın (HASVAK) “2017 Sağlıkta Yılın Çalışması Ödülü”ne layık görülmüşlerdir. 

 • Prof. Dr. Vasıf Hasırcı "2017 Sedat Simavi Sağlık Bilimleri Ödülü"nü Kazandı

  vhasirciProf. Dr. Vasıf Hasırcı, “Daha İyi Polimerik İmplantlar İçin Mikro ve Nano-Düzeyde Değiştirilmiş Yüzeyler” adlı çalışması ile Türkiye Gazeteciler Cemiyeti‘nin (TGC) kurucu başkanı Sedat Simavi adına verilen “2017 Sedat Simavi Sağlık Bilimleri Ödülü”ne layık görülmüştür.