BİOMATBİYOMALZEME VE DOKU MÜHENDİSLİĞİ ARAŞTIRMA LABORATUVARI

ODTÜ BIOMAT Sayfasına Hoşgeldiniz

Bu sayfada ODTÜ Biyoteknoloji Araştırma Biriminde yerleşik olan BIOMAT araştırma grubunun etkinliklerine bir göz atma fırsatı bulacaksınız. Biyomalzemeler dünya çapında, bilim, mühendislik ve tıp alanından araştırıcılar için bir heyecan verici alandır. Bu alana Türkiye'de olan ilgi, özellikle de ODTÜ'de, artmaktadır.

Haberler & Duyurular

 • 2017-2018 Doktora Diploma Töreni

  Prof. Vasıf Hasırcı danışmanlığında doktora tezlerini başarıyla tamamlayan Dr. Gökhan Bahçecioğlu (ortak danışmanı: Prof. Nesrin Hasırcı), Dr. Deniz Sezlev Bilecen (ortak danışmanı: Prof. Hasan Uludağ), Dr. Ezgi Antmen (ortak danışmanı: Prof. Utkan Demirci) ve Dr. Gözde Eke (ortak danışmanı: Prof.

 • Son Yayınlarımız

  Hasturk, O., Ermis, M., Demirci, U., Hasirci, N., & Hasirci, V. (2018). Square prism micropillars improve osteogenicity of poly (methyl methacrylate) surfaces. Journal of Materials Science: Materials in Medicine, 29(5), 53.

   

 • Dr. Menekşe Ermiş Şen IBMEC 2018 Sözlü Sunum Birincilik Ödülü'ne Layık Görüldü

  Dr. Menekşe Ermiş Şen 24-27 Mayıs 2018 tarihinde Yakın Doğu Üniversitesi, Kuzey Kıbrıs'ta gerçekleştirilen 2. Uluslararası Biyomedikal Mühendisliği Kongresi'ndeki 'Mikro desenli yüzeylerde çekirdek deformasyonu: Kanser hücre çekirdeklerinin şekil değişikliklerini sayısallaştırmakta kullanılacak yöntem. Menekse Ermis, Derya Akkaynak, Pu Chen, Utkan Demirci, Vasif Hasirci' başlıklı sözlü sunumu ile birincilik ödülünü kazanmıştır.

 • ÖNEMLİ DUYURU

  DUYURU

 • Biyomedikal Bilim ve Teknoloji Sempozyumu (BIOMED) 2018

  BIOMED 2018 (Biyomedikal Bilim ve Teknoloji Sempozyumu) 14-15 Aralık 2018'de ODTÜ'de ve Biyomalzeme ve Doku Mühendisliği Derneği hamiliğinde yapılacaktır. Toplantı Ulusal ve dili Türkçe olacaktır.

  Prof. Dr. Vasıf Hasırcı ve Prof. Dr. Nesrin Hasırcı