BİOMATBİYOMALZEME VE DOKU MÜHENDİSLİĞİ ARAŞTIRMA LABORATUVARI

ODTÜ BIOMAT Sayfasına Hoşgeldiniz

Bu sayfada ODTÜ Biyoteknoloji Araştırma Biriminde yerleşik olan BIOMAT araştırma grubunun etkinliklerine bir göz atma fırsatı bulacaksınız. Biyomalzemeler dünya çapında, bilim, mühendislik ve tıp alanından araştırıcılar için bir heyecan verici alandır. Bu alana Türkiye'de olan ilgi, özellikle de ODTÜ'de, artmaktadır.

Haberler & Duyurular

 • ÖNEMLİ DUYURU

  DUYURU

 • Biyomedikal Bilim ve Teknoloji Sempozyumu (BIOMED) 2018

  BIOMED 2018 (Biyomedikal Bilim ve Teknoloji Sempozyumu) 14-15 Aralık 2018'de ODTÜ'de ve Biyomalzeme ve Doku Mühendisliği Derneği hamiliğinde yapılacaktır. Toplantı Ulusal ve dili Türkçe olacaktır.

  Prof. Dr. Vasıf Hasırcı ve Prof. Dr. Nesrin Hasırcı

 • Son Yayınımız
  Menekse Ermis, Ezgi Antmen, Vasif Hasirci (2018). Micro and Nanofabrication methods to control cell-substrate interactions and cell behavior: A review from the tissue engineering perspective. Bioactive Materials:
 • Dr. Esen Sayın Julia Polak European Doctorate Awards 2018’e Layık Görüldü

  Avrupa Biyomalzeme Derneği ESB’nin Konsey Komitesi doktora mezunumuz Dr. Esen Sayın’ı Julia Polak European Doctorate Awards 2018’e layık bulmuştur. Ödülü kendisine Maastricht’te yapılacak ESB Konferansında (9-13 Eylül 2018) Young Scientist Forum oturumunda verilecektir. Esen’i kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz. 

   

  BIOMAT

 • Son Yayınımız

  Ezgi Antmen,  Menekse Ermis,  Utkan Demirci,  Vasif Hasirci (2018). Engineered natural and synthetic polymer surfaces induce nuclear deformation in osteosarcoma cells. Journal of Biomedical Materials Research Part B: Applied Biomaterials: