BİOMATBİYOMALZEME VE DOKU MÜHENDİSLİĞİ ARAŞTIRMA LABORATUVARI

ODTÜ BIOMAT Sayfasına Hoşgeldiniz

Bu sayfada ODTÜ Biyoteknoloji Araştırma Biriminde yerleşik olan BIOMAT araştırma grubunun etkinliklerine bir göz atma fırsatı bulacaksınız. Biyomalzemeler dünya çapında, bilim, mühendislik ve tıp alanından araştırıcılar için bir heyecan verici alandır. Bu alana Türkiye'de olan ilgi, özellikle de ODTÜ'de, artmaktadır.

Haberler & Duyurular

 • Turan Baskan Ödülü

  ODTÜ Biyomalzeme Merkezi sekreteri Ramazan Kavak ODTÜ Turan Baskan Teşvik Ödülüne layık görülmüştür. Kendisini kutlar, başarılarının devamını dileriz.

 • Lisans Öğrencilerimizin Araştırma Ödülleri

  Prof. Dr. Vasıf Hasırcı ve Dr.Tuğba Dursun Usal danışmanlığıyla  lisans öğrenci araştırıcılarımız Özlem Neyişci ve Gülce Işıl Gökçe tarafından yürütülen “GlioblastomaTedavisinde Lokal ve Hedefli Antikanser İlaç Salım Sistemi” adlı proje TÜBİTAK 2209/A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Desteği Programı ve ayrıca ODTÜ’nün AdımODTÜ Lisans Araştırmaları Projeleri taraflarından başarılı bulunup, desteklenmeye layık görülmüştür.

   

 • Zeynel Akın Emeklilik

  Bünyemizde İdari ve Mali İşler Sorumlusu olarak Görev yapmakta olan Zeynel Akın Ocak 2020 tarihinde emekli olmuştur. Kendisine merkezimize verdiği emeklerden dolayı teşekkür ederiz.

 • 11. Dünya Biyomalzeme Kongresi (WBC 2020)

  11. Dünya Biyomalzeme Kongresi (11th World Biomaterials Congress, WBC 2020) 19 - 24 Mayıs 2020 tarihlerinde Glasgow, İskoçya'da gerçekleştirilecektir.

  Ayrıntılı bilgi için Kongre web sitesini ziyaret ediniz: https://wbc2020.org/ 

 • Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Tez Öğrencisi İlanı
  Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Biyomalzeme Merkezi'nde tez çalışmalarını yürütmek üzere Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri aranmaktadır.

  İlgili ilan aşağıda incelenebilir.

  İletişim: Prof. Dr. Vasıf Hasırcı

  vasif.hasirci@acibadem.edu.tr