BİOMATBİYOMALZEME VE DOKU MÜHENDİSLİĞİ ARAŞTIRMA LABORATUVARI

ODTÜ BIOMAT Sayfasına Hoşgeldiniz

Bu sayfada ODTÜ Biyoteknoloji Araştırma Biriminde yerleşik olan BIOMAT araştırma grubunun etkinliklerine bir göz atma fırsatı bulacaksınız. Biyomalzemeler dünya çapında, bilim, mühendislik ve tıp alanından araştırıcılar için bir heyecan verici alandır. Bu alana Türkiye'de olan ilgi, özellikle de ODTÜ'de, artmaktadır.

Haberler & Duyurular

 • Aylin Kömez Doktora Tez Savunması

  Doktora öğrencimiz Aylin Kömez "Development of a bone tumor model under in vitro conditions” başlıklı tezini 22 Mart 2019 tarihinde başarıyla savunmuştur. Kendisini kutlar başarılarının devamını dileriz.


  BIOMATEN • Son Yayınlarımız

  Mangır, N, Eke, G, Hasirci, N, Chapple, CR, Hasirci, V, MacNeil, S. (2019). An estradiol releasing, proangiogenic hydrogel as a candidate material for use in soft tissue interposition. Neurourology and Urodynamics, 1(8). DOI: 10.1002/nau.23971


 • Cemile Kılıç Bektaş Doktora Tez Savunması

  Doktora öğrencimiz Cemile Kılıç Bektaş "3D Printed, Cell Carrying GelMA Hydrogels In Corneal Stroma Engineering" başlıklı tezini 6 Aralık 2018 tarihinde başarıyla savunmuştur. Kendisini kutlar başarılarının devamını dileriz. 


  BIOMATEN

 • Son Yayınımız

  Bahcecioglu, G., Hasırcı, N., Bilgen, B., & Hasirci, V. (2018). A 3D printed PCL/hydrogel construct with zone-specific biochemical composition mimicking that of the meniscus. Biofabrication.

 • 23. Biyomedikal Bilim ve Teknoloji Sempozyumu (BIOMED2018-TR)

  1994 yılından beri devam eden BIOMED toplantılarının 23.’sü bu yıl ulusal ve Türkçe olarak düzenlenmiştir. Sempozyum, Biyomalzeme ve Doku Mühendisliği Derneği (BDMD) tarafından, BIOMATEN, ODTÜ Biyomalzeme ve Doku Mühendisliği Mükemmeliyet Merkezi ile Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi'nin destek ve katkıları ile 15-16 Aralık 2018 tarihlerinde 308 kişinin katılımı ile gerçekleştirilmiştir.