BİOMATBİYOMALZEME VE DOKU MÜHENDİSLİĞİ ARAŞTIRMA LABORATUVARI

ODTÜ BIOMAT Sayfasına Hoşgeldiniz

Bu sayfada ODTÜ Biyoteknoloji Araştırma Biriminde yerleşik olan BIOMAT araştırma grubunun etkinliklerine bir göz atma fırsatı bulacaksınız. Biyomalzemeler dünya çapında, bilim, mühendislik ve tıp alanından araştırıcılar için bir heyecan verici alandır. Bu alana Türkiye'de olan ilgi, özellikle de ODTÜ'de, artmaktadır.

Haberler & Duyurular

 • Gökhan Bahçecioğlu BIOMED 2017 En İyi Poster Ödülünü Kazandı

  22. Uluslararası Biyomedikal Bilim ve Teknoloji Sempozyumu, BIOMED 2017, 12-14 Mayıs 2017 tarihinde Ankara’da yapılmıştır. 183 poster arasından en iyi 6 poster ödülünden birini merkezimiz üyesi ve doktora öğrencisi olan Gökhan Bahçecioğlu "Agaroz ve GelMA hidrojellerinin 3 boyutlu yazıcı ile üretilmiş PCL kullanılarak güçlendirilmesi: Menisküs doku mühendisliği için yeni bir taşıyıcı üretimi" başlıklı posteriyle kazanmıştır. Kendisini ve danışmanları Prof. Vasıf Hasırcı ve Prof. Nesrin Hasırcı'yı kutlarız.

 • Onur Hastürk ODTÜ FBE Lisansüstü Tez Ödülünü Kazandı

  2015-2016 Akademik Yılı ODTÜ FBE Lisansüstü Tez Ödülü'ne Onur Hastürk "Mikrodesenlerin insan mezenkimal kök hücrelerinin yazgısı üzerine etkileri" adlı teziyle ODTÜ Yılın Tez Ödülünü kazanmıştır. Kendisini ve danışmanları Prof. Vasıf Hasırcı ve Prof. Nesrin Hasırcı'yı kutlarız.

 • Son Yayınımız:

  Sayin, E., Rashid, R.H., Rodríguez-Cabello, J.C., Elsheikh A., Baran, E.T., Hasirci, V. (2017). Human Adipose Derived Stem Cells are Superior to Human Osteoblasts (HOB) in Bone Tissue Engineering on a Collagen-Fibroin-ELR Blend. Bioactive Materials https://doi.org/10.1016/j.bioactmat.2017.04.001

 • ASELSAN Staj Başvurusu

  ASELSAN Araştırma Merkezi’nde Biyoteknoloji alaninda staj  yapmak uzere 3. Sınıf Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü öğrencisi stajyer alımı (http://www.aselsan.com.tr/tr-tr/kariyer/aselsanli-olmak/Sayfalar/Staj-Basvuru-Kosullari.aspx) Son basvuru tarihi 31 Mart"

 • Son Yayınımız:
  Eke, G., Mangir, N., Hasirci, N., MacNeil, S., Hasirci, V. (2017). Development of a UV Crosslinked Biodegradable Hydrogel Containing Adipose Derived Stem Cells to Promote Vascularization for Skin Wounds and Tissue Engineering. Biomaterials 129, 188-198. DOI: 10.1016/j.biomaterials.2017.03.021